Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

OFK Raslavice

OFK Raslavice

Sekčovská 378/24

086 41 Raslavice

IČO: 3194357

Bankové spojenie: SK54 0200 0000 0042 9201 3556

mail: ofksim@gmail.com

https://www.facebook.com/ofksimraslavice

raslavice_cmyk_finalkr_page-0001

OFK RASLAVICE V ROKU 2024

Prvý kontakt s futbalom v našej obci sa datuje na rok 1927. V tomto roku študenti prešovského a košického gymnázia  Štefan Drevený, Ján Svit a Andrej Halečka doniesli do našej obce tajomstvo futbalovej lopty. V roku 1930 vznikla prvá neoficiálna futbalová súťaž na ktorej sa vyberalo vstupné, za to sa následne kúpili futbalová lopta a prvé obnosené dresy od TJ Kružlovská Huta (dnešný Kružlov).

O histórií klub by sme toho mohli napísať veľa, poďme sa ale venovať súčasnosti. Momentálne v klube pôsobia 5 mládežnícke mužstvá a 1 mužstvo dospelých. „A“ mužstvo pôsobí v 4. lige (Majstrovstvá regiónu) momentálne najvyššia regionálna súťaž, vyššiu súťaž doteraz Raslavice nehrali a preto sa snažíme vytvárať vhodné podmienky na pôsobenie v tejto súťaži. Našou myšlienkou je dávať v „A“ mužstve priestor domácim hráčom, ale rozumne mužstvo doplniť o najlepších hráčov z okresu a zároveň sem priniesť aj rozdielových hráčov. Dôležité je nájsť správnu rovnováhu a aby mužstvo správne fungovalo. Materiálno-technické vybavenie klubu spĺňa tie najprísnejšie požiadavky klubov na úrovni 2-3 ligy. Prírodné ihrisko s umelým zavlažovaním, ihrisko s umelou trávou a osvetlením, ktoré je raritou a medzi Prešovom a Bardejovom niečo také nenájdete, aj to je jedna z rozdielových vecí oproti ostatným klubom. V okolí štadióna nájdeme tiež multifunkčné ihrisko, wellness centrum so saunami a jacuzzi, veľkú telocvičňu a posilňovňu, všetko v rozmedzí 300m od seba, takže môžeme povedať, že ide o taký malý športový komplex na ktorý môžeme byť hrdý. Klub pracuje v skromných podmienkach a najmä vďaka podpore obce a sponzorov začo im veľmi pekne ďakujeme.

Práca s mládežou patrí neodmysliteľne medzi jednu z hlavných dlhodobých priorít klubu. V rámci mládežníckych kategórii sa v klube pracuje odborne a systematicky na troch úrovniach, a to v dorasteneckej vo vekovej kategórií U19 (IV.LIGA-Starší dorast-U19-Skupina šarišská-VSFZ), žiackej vo vekových kategóriách U15 (III.LIGA-Starší žiaci-U15-Skupina B-VSFZ) a U13 (III.LIGA-Mladší žiaci-U13-Skupina B -VSFZ), a v prípravke vo vekovej kategórii U11 (PRÍPRAVKA U11-OBFZ Prešov). Prípravku najmladšej vekovej kategórie (U8) nám v rámci dlhodobého úspešného partnerstva zastrešuje CFT Academy, ktoré má v obci zriadené jedno zo svojich centier. Aktívna spolupráca sa realizuje aj na miestnej úrovni, konkrétne so ZŠ Raslavice, kde boli v koordinácií s našim klubom zriadené športové triedy na 1.stupni štúdia. Futbal má svoje miesto v obci aj u najmenších, konkrétne v MŠ Raslavice prebieha projekt „Dajme spolu gól“, ktorý je zameraný na popularizáciu futbalu u detí v materských školách.

 

Partnerské obce