Obsah

Celoplošné testovanie - oznam

Typ: ostatné
online prenosAj tento víkend od 31.10. - 1.11.2020 (sobota - nedeľa) bude v našej obci prebiehať testovanie občanov na COVID 19. Testovanie bude v čase od 7.00 do 12.00 a od 13.00 do 22.00 hod. pričom posledný ster sa bude odoberať o 21.30 hod. Pred odberným miestom bude nainštalovaná obecná kamera s online prenosom, ktorý si môže ktokoľvek pozrieť. Predtým než sa vyberiete na testy, z pohodlia domova viete presne, aká je na mieste situácia, či budete musieť čakať, alebo pôjdete neskôr.

Testovanie bude v kultúrnom dome, kde Vás budú riadiť zodpovední pracovníci a bude prebiehať tak, ako to bolo v prvom kole testovania, to znamená, kto kedy príde, vtedy bude otestovaný. 

Pripomíname, že k registrácii je potrebný občiansky preukaz, pre osoby  od 10 do 15 rokov je to preukaz poistenca.

Na základe usmernenia okresného hygienika dôrazne upozorňujeme, že osoby, ktoré mali v prvom testovaní pozitívny výsledok sa testovania cez tento víkend zúčastniť nemajú. Po skončení 10-dňovej karantény, majú telefonicky kontaktovať svojho obvodného  lekára, ktorý ich usmerní, ako ďalej.   

Osoby žijúce v spoločnej domácnosti, ktoré majú z prvého testovania negatívny výsledok, sa zajtrajšieho a nedeľňajšieho testovania môžu zúčastniť.

Ďalej upozorňujeme, že občania by sa nemali spoliehať na to, že sa pôjdu otestovať do iných obcí, nakoľko každá obec má k dispozícií potrebný počet testov pre svojich občanov a z tohto dôvodu Vás v inej obci nemusia otestovať.

Tento oznam nájdete aj na webovej stránke obce a facebookovej stránke Online Raslavice.

Vážení občania, veríme, že vďaka disciplíne a trpezlivosti to zvládneme

web kamera


Vytvorené: 26. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 1. 11. 2020 08:12
Autor: