Obsah

Testovanie občanov na COVID 19

Typ: ostatné
covid testV dňoch 7.11. - 8.11.2020 (sobota - nedeľa) bude v našej obci prebiehať testovanie občanov na COVID 19. Testovanie bude v čase od 8.00 hod. - 12.00 hod. a od 13.00 hod. – do 20.00 hod. Pred odberným miestom bude nainštalovaná obecná kamera s online prenosom, ktorý si môže ktokoľvek pozrieť. Testovanie bude v kultúrnom dome, kde Vás budú riadiť zodpovední pracovníci a bude prebiehať tak, ako to bolo v prvom a druhom kole testovania, to znamená, kto kedy príde, vtedy bude otestovaný.

Pri príchode občan bude zaevidovaný, kde sa preukáže občianskym preukazom a dieťa preukazom poistenca. Následne sa presunie k odbernému miestu. Po odbere bude čakať na výsledky na vyhradenom mieste.  Výsledky dostane v zalepenej obálke s informáciami, ako postupovať v prípade, ak je výsledok pozitívny.

Na testovaní sa nemusia zúčastniť deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti alebo pacienti, ktorým to neumožňuje zdravotný stav (napríklad zlomený nos). Rovnako sa nemusia dať testovať tí, ktorí v posledných 90 dňoch boli pozitívne testovaní na nový koronavírus. Výnimka bude platiť aj pre osoby nad 65 rokov, ale len v prípade, ak budú v dobrovoľnej domácej karanténe.

Na druhom kole plošného testovania sa môžu zúčastniť aj občania bez certifikátu z prvého kola. 

Ľudia, ktorí sa neboli testovať v prvom kole, majú zákaz vychádzania. Na víkendové antigénové testovanie však podľa úradu vlády ísť môžu. A to vďaka výnimke z uznesenia, ktorá hovorí, že zákaz vychádzania neplatí pre osoby „s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia“. Tá podľa úradu zahŕňa aj účasť na antigénovom testovaní. Samozrejme, na testovaní sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa nezúčastnili v prvom kole.

Uznesenie menuje viacero výnimiek zo zákazu vychádzania. Okrem iného platí aj výnimka na cestu na vykonanie RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 a cestu späť.  viac  na somzodpovedný

Vyzývame všetkých našich občanov, aby využili možnosť dať sa otestovať, pretože svojim rozhodnutím môžete ovplyvniť ďalší vývoj pandémie a môžete prispieť k jej úspešnému zvládnutiu.   Nakoľko ide o veľmi náročný proces, ktorý sa neustále vyvíja, snažíme sa celý priebeh testovania v našej obci zabezpečiť s dodržaním všetkých bezpečnostných opatrení, aby sme v čo najväčšej miere minimalizovali riziko nákazy. Preto prosíme občanov, aby k testovaniu pristupovali zodpovedne a dodržiavali všetky preventívne opatrenia (rúško, odstup) a pokyny určených pracovníkov. 

Zároveň sa chceme poďakovať za disciplínu pri minulotýždňových testovaniach, keď vďaka vám sme to zvládli. Skúsme podobným spôsobom zvládnuť aj tento víkend.  


Príloha

Vytvorené: 6. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 6. 11. 2020 21:04
Autor: