Obsah

Koncert MI 3MI - Štec, Vajda, Noga

Akcia je vhodná pre deti

PlagátNa slovenskej scéne sa po prvýkrát spoločne predstaví jedinečná trojica umelcov, ktorá prepája tradičné prvky ľudovej kultúry a umenia s modernou interpretáciou. V posledných rokoch zažíva folklór na Slovensku renesanciu a oslovuje nielen svojich skalných fanúšikov, ale aj rady mladých ľudí, ktorí sa o folklóre doteraz učili iba v škole a sú častokrát prekvapení jeho vizuálnou, pohybovou či hudobnou atraktivitou.
Trio finalistov populárnej televíznej šou Zem spieva, Štefana Šteca, Petra Vajdu a Michala Nogu, netreba nijako zvlášť predstavovať. Ak sa ich výnimočný cit pre spev, tanec a hudbu spojí so všestranným talentom umeleckého choreografa a režiséra Vlada Michalka, vzniká emotívne silné dielo, ktoré nenechá nikoho na pochybách, že folklór má na Slovensku svoje stabilné miesto a silné korene. Dych vyrážajúci tanec Petra Vajdu a nádherné piesne Štefana Šteca pod taktovkou kapely s fenomenálnym primášom Michalom Nogom nenechajú žiadneho diváka bez príjemných zimomriavok a tancujúcich nôh pod stoličkami divadelných sál.
V hudobno-tanečnej šou MI TROMI, čo to, prezradíme aj zo súkromia mladých umelcov a viac sa dozvieme o ich začiatkoch, prvých úspešných krokoch v ich domácich folklórnych súboroch, ale aj o tom, ako bohatstvo ľudovej kultúry odovzdávajú novým generáciám. Celovečerný program bohatý na temperamentnú muziku, tanec, spev a ľudové slovo je doplnený o videoprojekcie z už spomínaného súkromia hlavných protagonistov, ale aj o zábery z najkrajších miest slovenského folklóru. Spoločne sa presvedčíme, že slová porotcov šou Zem spieva a slovenských médií o jedinečnosti pohybov tanečníka Peťa Vajdu, slávikovi v hrdle Štefana Šteca a šikovnosti prstov Michala Nogu naozaj platia.
Viac informácii o novom celovečernom programe sa dozviete na fejsbukovej stránke MI TROMI. Slovenské turné troch výnimočne talentovaných umelcov Štefana Šteca, Petra Vajdu a Michala Nogu začína 27.10. premiérovým celovečerným hudobno-tanečným vystúpením v košickej Historickej radnici, pokračuje novembrovými predstaveniami v Levoči a v srdci východoslovenského folklóru v Raslaviciach. Na jar sa umelci predstavia aj v ďalších mestách na Slovensku.
Príďte a zažite explóziu folklórnych chutí na vlastnej koži!

Dátum konania: 5. 11. 2017 začiatok od 17:00, dĺžka 90 minút

Miesto konania: Dom kultúry, Raslavice

Typ akcie: hudba

Organizátor: Obec

Doba trvania: 90 minút

Plné vstupné: 11 €

Príloha

Vytvorené: 23. 10. 2017
Posledná aktualizácia: 31. 10. 2017 13:26